TV-ohjelmatiedot

Kanavat

YLE TV1
YLE TV2
MTV3
Nelonen
SubTV
08:00 Yle Uutiset
08:05 Rakkaudesta puutarhaan
09:00 Yle Uutiset
09:05 Tanskan aarteenmetsästäjät
09:30 Luontohetki: Attenborough'n erikoiset
09:55 Yle Uutiset
10:00 Jumalanpalvelus
10:45 Seniori työssä
11:00 Yle Uutiset
11:05 Kaunis Veera eli Ballaadi Saimaalta (S)
07:59 Hilla ja avaruuden Eetu (S)
08:10 Maukka ja Väykkä (S)
08:23 Ryhmä Hau (S)
08:47 Petteri Kaniini (S)
09:01 Galaxi
09:02 Nokkelikot (7)
09:12 Karvinen (7)
09:24 Aika härdelli! (7)
09:36 Lohikäärmeratsastaja (7)
10:00 Uusi päivä (S)
10:28 Uusi päivä (S)
11:00 Lentopallon maailmanliiga: EGY - FIN
07:10 Ostoskanava Tvins.com
08:10 Mokon suuri maailma (S)
08:25 Vikke Viikinki (S)
08:40 Littlest Pet Shop (S)
09:05 Tom & Jerry Kids Show (S)
09:30 Paavo Pesusieni (7)
10:00 Ostoskanava Tvins.com
10:30 Kesäkuski
11:00 Kesäruokaa Jamie Oliverin tapaan
07:30 Onnenarpa
09:00 Matkaoppaat
09:30 Matkaoppaat
10:00 Matkaoppaat
10:30 Matkaoppaat
11:00 Suomen huutokauppakeisari
08:00 Ostoskanava Tvins.com
11:00 Mike & Molly (S)
11:30 The McCarthys (S)
12:30 Minun totuuteni: Hans Blix
13:30 Dokumenttiprojekti: Laulu (S)
14:50 Arkistokuvia: Kesällä Tampereella (S)
15:00 Yle Uutiset
15:05 Yle News
15:10 Pisara
15:15 Metsien kätkemä
15:50 8 myyttiä työstä
16:50 Novosti Yle
16:55 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset
17:05 Prisma: Valliriutan salattu elämä
13:00 Yleisurheilua: Eliittikisat Kuortane
15:30 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
12:10 Nigel Marvenin pingviinisafari
13:10 Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur (7)
14:55 Kodissani on 41 koiraa!
15:55 Salatut elämät (7)
16:25 Salatut elämät (7)
16:55 Pomo piilossa
12:00 Suomen huutokauppakeisari
13:00 Vaaleanpunainen pantteri (S)
13:10 Leijonan luola USA
14:10 Leijonan luola USA
15:05 Elokuva: Asterix ja viikingit (7)
16:40 Vaaleanpunainen pantteri (S)
16:50 Neljän tähden illallinen
17:20 Neljän tähden illallinen
17:50 Neljän tähden illallinen
12:00 Fresh Off the Boat (S)
12:30 Kolme miestä ja tyttö (S)
13:00 Tyhjätaskut (S)
13:30 Tyhjätaskut (S)
14:00 Putous
15:30 Teknavi
16:00 Virittäjät
16:30 Teknavi
17:00 Virittäjät
17:30 Finnjävel - ravintola helvetistä
18:00 Yle Uutiset
18:10 Urheiluruutu
18:15 Niko Kivelä ja nurkkakunnat: Ii
18:45 Avara luonto: Pohjois-Amerikka
19:35 Ryhmä Pullman (12)
20:30 Yle Uutiset
20:45 Urheiluruutu
18:35 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
18:00 Luojan kiitos!
19:00 Seitsemän Uutiset
19:10 MTV Sport Uutiset
19:20 Pilanpäiten
19:30 Ketonen & Myllyrinne (12)
20:00 Pop'n'Roll
18:20 Neljän tähden illallinen
18:55 HS-uutiset
18:58 HS-sää
19:00 Hauskat kotivideot
20:00 Hauskat kotivideot
20:58 Keno
18:00 Catfish
19:00 Crazy Ex-Girlfriend (S)
20:00 Kauhukeittiö
21:00 Komisario Lewis (12)
22:30 Lentopallon maailmanliiga: TUR- FIN
21:25 Yle Uutiset
21:30 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
21:00 Selviytyjät
22:00 Kymmenen Uutiset
22:10 Päivän sää
22:15 MTV Sport Uutiset
22:25 Johan Falk 5 - operaatio Satakieli (16)
21:00 Elokuva: Minä ja Morrison (16)
23:00 Elokuva: Esa ja Vesa - auringonlaskun ratsastajat (12)
21:00 Kunnian puolesta (12)
23:30 Hävyttömät (12)
00:15 Tartu Mikkiin: Live
01:05 Tartu Mikkiin: Live
01:55 Uutisikkuna
00:15 Muistin vanki (12)
01:00 Yle FOLK 2016
01:00 Yle FOLK
01:42 Yle FOLK 2016
02:24 Yle FOLK 2016
03:05 Uutisikkuna
00:20 MTV Sport: Ravikunkku
01:20 Katujen kasvatti (16)
02:20 Voittostudio
00:45 Suomen huutokauppakeisari Espanjassa
01:35 Poliisit - kotihälytys (7)
02:30 Ennustaja-TV
00:31 Supernatural (12)
01:30 Scorpion (12)
02:30 Voittostudio
  Sivun alkuun Mediatiedot