TV-ohjelmatiedot

Kanavat

YLE TV1
YLE TV2
MTV3
Nelonen
SubTV
10:00 Murdochin murhamysteerit (12)
11:00 Yle Uutiset
11:05 Yle Uutiset Uusimaa
11:15 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11:25 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11:35 Yle Uutiset Häme
11:45 Yle Uutiset Keski-Suomi
11:55 Yle Uutiset Itä-Suomi
09:45 Matkakumppanit
10:15 Syvyyksien mysteerit
11:00 Jacobin rakkaudet
11:15 Mutsis oli apina
11:50 Luontoretkellä: Jänissaari
09:45 Kauniit ja rohkeat (7)
10:10 Emmerdale (S)
10:40 Emmerdale (S)
11:10 Lääkärit
09:50 Huima konttihuutokauppa
10:20 Hulluna häämekkoihin XL
10:50 Ennustaja-TV
11:20 Ostosruutu
11:50 Ostosruutu
10:00 Lemmen viemää (12)
11:00 Ostoskanava Tvins.com
12:05 Yle Uutiset Pohjanmaa
12:15 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12:25 Oddasat
12:40 Sydämen asialla (7)
13:30 Dynamiittityttö (S)
14:45 Palanen: Yrittäjäpatsas
15:00 Yle Uutiset
15:05 Yle News
15:10 Yle Oddasat
15:15 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15:55 A-studio: Talk
16:50 Novosti Yle
16:55 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset
17:10 Murdochin murhamysteerit (12)
12:20 Muuttohaukantie
12:50 Muuttohaukantie
13:20 Erätulilla
13:50 Tartu Mikkiin: Jatkot
14:40 Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
15:10 Putoojat (12)
15:35 Doctor Who (12)
16:30 Bofori (7)
17:00 Pikku Kakkonen
12:05 Ostoskanava Tvins.com
13:35 Elle Style Awards 2014
14:35 Mike & Molly (S)
15:05 Viikonvaihteen alueellinen sääennuste
15:10 Mitä tänään syötäisiin?
15:15 Enbuske & Linnanahde Crew
16:15 Koko Suomi leipoo
17:15 Uutiset
17:20 Päivän sää
17:25 Kauniit ja rohkeat (7)
17:55 Mitä tänään syötäisiin?
12:20 LIVE: Tiedä ja Voita
13:20 Huima konttihuutokauppa
13:50 Maistuvimmat liikeideat
14:50 Suhdekoukerot (7)
15:20 Suhdekoukerot (S)
15:50 Fashion Star
16:50 Deittikamera
17:20 Frasier (S)
17:50 Hotellit haltuun
13:00 Ostoskanava Guthy Renker
14:00 Ylläs - huipulla tuulee
14:55 Myytinmurtajat
16:00 Anthony Bourdain - kohti tuntematonta
17:00 Lemmen viemää (12)
18:00 Yle Uutiset
18:22 Yle Uutiset alueeltasi
18:25 Yle Uutiset sää
18:30 Puoli seitsemän
19:00 RSO:n Nenäpäivä-konsertti
20:30 Yle Uutiset
20:55 Urheiluruutu
18:00 Yle Uutiset minuutissa
18:02 McLeodin tyttäret (7)
18:45 #lovemilla3 (7): Oppipoika ja mestari
18:50 #lovemilla3 (7): Tämä vauva vuotaa
19:00 Yle Uutiset alueeltasi
19:10 Yle Uutiset
19:20 Urheiluruutu
19:24 Yle Uutiset sää
19:30 Satuhäät - suomalaisia rakkaustarinoita
20:15 The Wedding Band (7)
18:00 Emmerdale (7)
18:30 Vapun valtakunta
19:00 Seitsemän Uutiset
19:20 Päivän sää
19:30 Salatut elämät (7)
20:05 Posse
18:55 HS-uutiset
18:58 HS-sää
19:00 Hauskat kotivideot
20:00 Vain elämää
18:00 Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
19:00 Naapurit-arvonta
19:05 Big Brother Extra
19:30 Illallinen idiooteille (7)
21:00 A-studio
21:30 Strada
22:00 Inhimillinen tekijä
22:50 Yle Uutiset
22:55 The Hour (12)
23:50 Kaikkea kaupan
21:00 Tartu Mikkiin
21:50 Yle Uutiset
22:00 Urheiluruutu
22:05 Tartu Mikkiin: Jatkot
22:55 Haven (12)
23:40 Pasila 2.5 - The Spin-Off (7)
21:30 Hjallis
22:00 Kymmenen Uutiset
22:20 Päivän sää
22:25 MTV Sport Uutiset
22:40 Kuukauden parhaat sekunnit
22:45 Musta leski (12)
21:25 Keno
21:30 Elokuva: Beverly Hills kyttä (12)
23:40 Elokuva: Red State (18)
21:49 Pilanpäiten
22:00 Big Brother
23:00 Arrow (16)
00:20 Uutisikkuna
00:05 Muistin vanki (12)
00:45 Uutisikkuna
00:50 Eurojackpot ja Jokeri
00:55 24 - Lontoo (16)
01:55 Voittostudio
01:30 Frasier (S)
02:00 Castle (12)
03:00 Rekkakuskit jäällä (7)
04:00 Ennustaja-TV
00:00 Rysän päällä
01:00 Eurojackpot ja Jokeri
01:05 Catfish
02:00 Voittostudio
  Sivun alkuun Mediatiedot