TV-ohjelmatiedot

Kanavat

YLE TV1
YLE TV2
MTV3
Nelonen
SubTV
09:05 Aamusydämellä
09:55 Yle Uutiset
10:00 Matkalla vanhuuteen
11:00 Yle Uutiset
11:05 Tartu Mikkiin: Live
11:55 Tartu Mikkiin: Live
09:10 Aivokeskus
09:19 Tenavat (7)
09:27 Betonin särkijät
09:32 Villi tulevaisuus (7)
10:00 Jalkapallon EURO 2016
09:00 Tom & Jerry Kids Show (S)
09:25 Paavo Pesusieni (7)
09:55 Loton ja Jokerin tulokset
10:00 Suomen kaunein koti
11:00 Kädettömät kokit
09:00 Jaksa paremmin
09:30 Huvila & Huussi
10:30 MM-ralli: Sardinia, Extra
11:00 Team Ahma (7)
11:30 Team Ahma (7)
08:00 Ostoskanava Tvins.com
11:00 Simpsonit (7)
11:30 Simpsonit (7)
12:45 Puutarhaunelmia
13:20 Rakkaudesta puutarhaan
14:10 Historia: Tutankhamonin mysteeri
15:00 Yle Uutiset
15:05 Yle News
15:10 Unelmapäivä
15:50 Kotikylä (12)
16:50 Novosti Yle
16:55 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset
17:10 Isä Brown ja hänen laumansa (12)
12:00 Uusi päivä (S)
12:30 Luontoretkellä: Rakas sisko
13:30 Tanskalainen maajussi
14:00 Kummeli (7)
14:30 Suomen vahvin: Suomen vahvin mies alle 105 kg
15:30 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
12:00 Pientä mökkiremonttia
13:00 Elämysten taustalla Taidekeskus Salmela
13:30 Finnjävel - ravintola helvetistä
14:00 Salatut elämät (S)
14:30 Salatut elämät (7)
15:00 Diili
16:00 Luojan kiitos!
17:00 Kingi
12:00 Suomen huutokauppakeisari
13:00 Suomen huutokauppakeisari
14:00 Leijonan luola USA
15:00 Leijonan luola USA
16:00 Vaaleanpunainen pantteri (S)
16:10 Kauppaneuvos Jethro (S)
17:05 Elokuva: Esa ja Vesa - auringonlaskun ratsastajat (12)
12:00 Simpsonit (7)
12:30 Simpsonit (7)
13:00 Simpsonit (7)
13:30 Simpsonit (7)
14:00 Putous
15:30 Lainvalvojat (7)
16:00 Lainvalvojat (7)
16:31 Löytäjät
17:00 Carrien päiväkirjat (7)
18:00 Yle Uutiset
18:10 Urheiluruutu
18:15 Metsien kätkemä
18:55 Neiti Marple: Kuolema ilmoittaa lehdessä (12)
20:30 Yle Uutiset
20:45 Urheiluruutu
18:35 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
18:25 Suomen lapsellisin ruokalista
18:55 Naapurit - tuloslähetys
19:00 Seitsemän Uutiset
19:10 MTV Sport Uutiset
19:20 Pilanpäiten
19:30 Täydellinen kesä (S)
20:00 Elastinen feat.
18:55 HS-uutiset
18:58 HS-sää
19:00 Hyvät kaupat (S)
20:00 Hauskat kotivideot
20:58 Keno
18:00 Tuulitunneli
19:00 Bear Grylls - Selviytyjien saari
20:00 Ruotsin surkein kuski
21:05 Kotikatsomo: Mökki (S)
21:55 Lentopallon maailmanliiga: FIN - JPN
21:25 Yle Uutiset
21:30 Jalkapallon EURO 2016: Neljännesvälierä
21:00 Amazing Race
22:00 Kymmenen Uutiset
22:15 Viikon sää
22:20 Lotto, Jokeri ja Lomatonni
22:30 MTV Sport Uutiset
22:40 Lupaus (12)
21:00 Elokuva: Lomalla (12)
22:50 MM-ralli: Sardinia, Extra
23:20 Criminal Minds (16)
21:00 Kolme kuningasta (16)
23:15 Grimm (12)
00:15 Uutisikkuna
00:15 SuomiLOVE
01:15 Uutisikkuna
01:00 Mustamaalattu (7)
02:00 Voittostudio
00:15 Criminal Minds (16)
01:10 Pelastushelikopteri (S)
01:40 Pelastushelikopteri (S)
02:10 Pelastushelikopteri (S)
02:40 Pelastushelikopteri (S)
03:10 Rekonstruktio (S)
03:40 Rekonstruktio (12)
04:10 Ennustaja-TV
00:16 Supernatural (12)
01:15 Pahan jäljillä (16)
02:15 Voittostudio
  Sivun alkuun Mediatiedot