TV-ohjelmatiedot

Kanavat

YLE TV1
YLE TV2
MTV3
Nelonen
SubTV
04:00 Uutisikkuna
08:00 Yle Uutiset
08:05 Avara luonto: Kädelliset sukulaisemme
09:00 Yle Uutiset
09:05 Aamusydämellä
09:55 Yle Uutiset
10:00 Florence Karlssonin viimeinen matka
11:00 Yle Uutiset
11:05 Yle Uutiset Viikko viitottuna
11:15 Pressiklubi
11:45 Eduskuntavaalit 2015: Päivi Räsänen KD
04:00 Uutisikkuna
07:45 Unna Junná
08:00 Pikku Kakkonen
08:01 Nimipäiväonnittelu: 29.3.
08:03 Niksi-Nella (S): Poniratsastusta
08:09 Musarullaa!
08:34 Pusse (S)
08:46 Babar ja Badun seikkailut (S)
09:00 Galaxi
09:01 Karvinen (7)
09:14 Late Lammas (S)
09:21 Tenavat (7)
09:32 Galaxin Soundi
10:00 Urheiluviikonloppu
10:05 Hiihdon SM : Naisten 30 km
07:00 Ostoskanava Tvins.com
08:05 Palomies Sami (S)
08:15 Chuggington (S)
08:30 MTV Sport: F1 Ennakkotunnelmat
09:00 Hello Kitty: Omenapuumetsä ja Lumottu maa (S)
09:10 Maija Mehiläinen (S)
09:25 Winx-klubi (7)
09:50 Chaplin (S)
10:00 Loton ja Jokerin tulokset
10:05 Mira ja miljoonakodit
11:05 Grand Designs - unelma-asunnot
06:30 Onnenarpa
08:00 Bumba (S)
08:05 My Little Pony: Ystävyyden taikaa (S)
08:30 Jaksa paremmin
09:00 Tervetuloa kotiin
10:00 SM-liigan viikkomakasiini
10:30 Nelonen Pro: Moor Gääs
11:00 Elixir
11:30 Elixir Sport
06:00 Voittostudio
08:00 Ostoskanava Tvins.com
11:00 Simpsonit (7)
11:30 Simpsonit (7)
12:30 Sydämen asialla (7)
13:15 Kuvia Grönlannista
13:40 Rakkaudesta puutarhaan
14:30 Strada
15:00 Yle Uutiset
15:05 Yle News
15:10 Akuutti
15:40 Löytöretkiä maailmaan
15:55 Historia: Natsit ja Lähi-itä
16:50 Novosti Yle
16:55 Yle Uutiset viittomakielellä
17:00 Yle Uutiset
17:10 YleLeaks
17:25 Uutisvuoto
12:00 Urheiluviikonloppu
12:05 Jalkapallon Mestarien liiga
12:30 Urheiluviikonloppu
12:35 Hiihdon SM : Miesten 50 km
15:55 Palloilua: Salibandyä
12:10 Upeat skandikodit
12:40 Jonne Aaron: Ota mut
12:45 Pilanpäiten
12:50 Enbuske & Linnanahde Crew
13:50 MTV.doc: Suomen tulevaisuus
14:55 Formula 1: osakilpailu
15:55 Hinnalla millä hyvänsä (7)
16:50 100 tarinaa Lastensairaalasta
16:55 Luojan kiitos!
17:55 Pop'n´Roll
12:00 Eläintarhassa tapahtuu
12:30 Eläinten pelastajat (S)
13:00 Eläinten pelastajat (7)
13:30 Frasier (S)
14:00 Frasier (S)
14:30 Frasier (S)
15:00 Frasier (S)
15:30 Vino Show
17:00 The Voice of Finland
12:00 Simpsonit (7)
12:30 Simpsonit (7)
13:00 Simpsonit (7)
13:30 Rillit huurussa (S)
14:00 Rillit huurussa (S)
14:30 Rillit huurussa (S)
15:00 Nightwish Livenä Saksassa
16:00 Glee (12)
17:00 Kurjat kuppilat USA
18:00 Yle Uutiset
18:10 Urheiluruutu
18:15 Luontohetki: Sarvekkaan tekopesä
18:45 100 päivää ilman viinaa
19:30 Stolberg (12)
20:30 Yle Uutiset
20:45 Urheiluruutu
18:10 Urheiluviikonloppu
18:13 Jalkapallon Euroopan karsinnat: NIR - FIN
18:55 Naapurit - tuloslähetys
19:00 Seitsemän Uutiset
19:10 MTV Sport Uutiset
19:20 MTV Sport: F1 Extra
19:30 Tähdet, tähdet
18:55 HS-uutiset
18:58 HS-sää
19:00 MasterChef VIP
20:00 Hauskat kotivideot 10 vuotta
20:57 Keno
18:05 Catfish
19:00 Top Chef Suomi: Kaksintaistelu
20:00 Myytinmurtajat
21:05 Kotikatsomo: Satanen (12)
21:50 Hiljainen todistaja (16)
22:45 Ykkösaamu
23:25 Kitkerä totuus suklaasta
21:10 The Musketeers (12)
22:03 Yle Uutiset
22:08 Urheiluruutu
22:20 Mad Dogs (16)
23:05 Noin viikon uutiset
23:30 Kätevän emännän juhlat (S)
23:55 Jalkapallon Euroopan karsinnat
21:00 Mallikoulu
22:00 Kymmenen Uutiset
22:15 Viikon sää
22:20 MTV Sport Uutiset
22:35 MTV Sport: F1 Extra
22:45 Mentalist (12)
23:45 Myytinmurtajat
21:00 Elokuva: Suljettu saari (16)
23:50 SM-liiga Play-offs Extra
23:55 SM-liigan viikkomakasiini
21:00 21 tapaa pilata avioliitto (7)
23:00 NCIS: New Orleans (12)
23:55 Näin tehtiin Endless Forms Most Beautiful
00:10 Uutisikkuna
00:35 Uutisikkuna
00:50 Teknavi
01:20 Voittostudio
00:25 Nelonen Pro: Moor Gääs
00:55 Kylmäverisesti sinun (12)
02:00 Virta (12)
03:00 Valheen vangit (S)
04:00 Ennustaja-TV
00:25 Penny Dreadful (16)
01:25 Voittostudio
  Sivun alkuun Mediatiedot